Przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu osób starszych poprzez wspieranie różnorodnych form ich aktywizacji

Cel główny projektu:

Przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu osób starszych poprzez zwiększenie poziomu uczestnictwa co najmniej 30 seniorów z terenu powiatu lubelskiego oraz świdnickiego w życiu społecznym dzięki realizacji atrakcyjnych warsztatów w ramach niniejszego zadania w okresie 2.04.2024-31.07.2024.

Na realizację celu głównego składają się cele szczegółowe:

1. Integracja społeczna w grupie co najmniej 30 odbiorców ostatecznych zadania.
  2. Zwiększenie oferty zajęć realizowanych dla seniorów na obszarze powiatu lubelskiego i świdnickiego.
  3. Podniesienie atrakcyjności lokalnej oferty zajęć dodatkowych realizowanych dla seniorów oraz odciążenie budżetów gospodarstw domowych dzięki sfinansowaniu zadania z dotacji.
  4. Zwiększenie poczucia przynależności do wspólnoty lokalnej wśród seniorów z obszaru powiatu lubelskiego i świdnickiego.
  5. Podniesiony poziom wiedzy u uczestników projektu na tematy związane z działalnością NGO.
  6. Promowanie idei wolontariatu wśród mieszkańców powiatu lubelskiego i świdnickiego.

Grupa docelowa:

Ostatecznymi odbiorcami zadania są seniorzy zamieszkujący na obszarach wiejskich powiatów lubelskiego i świdnickiego (osoby w wieku 60 lat i więcej).

Cel główny oraz cele szczegółowe będą realizowane poprzez organizację następujących działań:

• WIEM CO JEM! Cykl zajęć dotyczących odżywiania osób starszych
  • WYGLĄDAM DOBRZE - CZUJĘ SIĘ DOBRZE! - zajęcia ze stylistką
  • Warsztaty POZYTYWNY SENIOR – zajęcia z psychologiem

Przykładowe rezultaty:

• Liczba uczestników warsztatów z zakresu dietetyki – co najmniej 24
  • Liczba uczestników warsztatów ze stylistką – co najmniej 24
  • Liczba uczestników warsztatów kompetencji psycho-społecznych – co najmniej 24
  • Liczba osób u których nastąpił wzrost poziomu integracji społecznej - co najmniej 80% z 30 os.

Projekt realizowany jest przez Fundację PROSPERITA z siedzibą w Wilczopolu 18A, 20-388 Wilczopole  na podstawie umowy zawartej z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Lublinie

Realizacja zadania publicznego sfinansowana  jest przez Województwo Lubelskie

Koordynator projektu – Justyna Nieczyporowska-Mączka